Sirkussatu Liisa Ihmemaassa

 

Tervetuloa hyppäämään mukaan Taidekoulu Estradin sirkussatuun Liisa Ihmemaassa!

Sadussa Liisa seikailee kummallisessa maailmassa, jota johtaa kiivasluonteinen Punainen Kuningatar jakamalla mitä oudoimpia käskyjään. Onnekseen Liisa tutustuu myös Ihmemaan muuhun väkeen kuten Hullunkuriseen Hatuntekijään ja pyyleviin sisaruksiin Tittelityyhyn ja Tittelitomiin.

Ja kuten arvata saattaa, asiat eivät Ihmemaassa mene aivan suoraviivaisesti… Toisinaan Liisa löytää itsensä keskeltä kummallista teeseuruetta, toisinaan hänet viskataan korttisotilaiden pyramidin huipulle.

Hyppää sinäkin kanssamme ihanan ihmeelliseen seikkailuun ja tule katsomaan mille tolalle asiat kääntyvät Ihmemaassa. Lavalla taituroi yli neljäkymmentä sirkuksen harrastajaa.

Esityksen kesto on väliaikoineen noin 1h40min.

Katsojien suositusikäraja on 3 vuotta.