Taidepöhinä 18.-20.5.2018

”Mitä kaikkea olemmekaan oppineet!”

Toimintakautemme huipentuu Taidekoulu Estradin Taidepöhinä-festareihin 18.-20.5.2018, jossa kaikki kolme taiteenlajiamme – musiikki, sirkus ja teatteri ovat vahvasti mukana. Tarjoilemme esittävää taidetta runsain määrin, mutta tiiviinä pakettina kolmen päivän ajan. Oppilaat pääset esittelemään kaikkea oppimaansa ja kokemaan taiteen palon. Nuorimmat ovat alle kouluikäisiä ja vanhimmat ovat saavuttaneet seniori-iän. Suurin joukko muodostuu kouluikäisistä lapsista ja nuorista.

Festareiden ohjelmasisältö on monipuolinen ja värikäs samoin kuin taitotasokin. Joukossa on niin aloittelevia kuin syventävien opintojen päättötöitäään suorittavia taitureitakin. Tarjoamme yleisölle mielenkiintoisen retken eri taiteenlajien maailmaan.

Paikalla on Pöhinä-puffetti, josta saa ostaa kaffetta ja pullaa, virvokkeita ja poppareita.

Taidepöhinä käynnistyy perjantaina 18.5. klo 18 Bändipöhinä-konsertilla. La-su 19.-20.5. ohjelmaa on aamusta iltaan alla olevan aikataulun mukaan. Tervetuloa!