Taidekoulu Estradin opetus etäopetuksena koronavirusepidemian vuoksi

Valtioneuvoston ma 16.3.2020 antaman määräyksen mukaisesti Taidekoulu Estradin tilat ovat suljettuna 13.4.2020 saakka koronavirusepidemiasta johtuen. Lähiopetuksen sijaan opetus järjestetään etäopetuksena etäyhteyden tai -tehtävien muodossa.

Pyrimme jatkossa kehittämään monipuolisesti erilaisia etäopetuksen muotoja, aina ryhmästä ja oppilaista riippuen. Tilanne on uusi ja haasteellinen sekä oppilaillemme, että myös meille, joten mielellämme otamme vastaan palautetta ja kehittämisideoita etäopetukseen liittyen.

Seuraamme tilannetta ja tiedotamme jatkosta myöhemmin. Toivotaan, että tilanne pian rauhoittuu ja voimme jatkaa opetusta normaalisti. Pitäkää huolta itsestänne ja toisistanne!

Lisätietoja:
rehtori Ulla Särkinen
ulla.sarkinen@taidekouluestradi.fi
p.0505567692